

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 330 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 558.8 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Anti-Sulfur, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 36928
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00812 | $0.08120 |
| 50 | $0.00750 | $0.37500 |
| 100 | $0.00693 | $0.69300 |
| 500 | $0.00659 | $3.29500 |
| 1000 | $0.00626 | $6.26000 |
| 3000 | $0.00595 | $17.85000 |
| 5000 | $0.00565 | $28.25000 |
| 10000 | $0.00316 | $31.60000 |
