

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 56 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 558.8 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Anti-Sulfur, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 5191
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01410
Ext.Price$0.01410
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01410 | $0.01410 |
| 10 | $0.00705 | $0.07050 |
| 50 | $0.00542 | $0.27100 |
| 100 | $0.00417 | $0.41700 |
| 500 | $0.00360 | $1.80000 |
| 1000 | $0.00310 | $3.10000 |
| 3000 | $0.00287 | $8.61000 |
| 5000 | $0.00265 | $13.25000 |
| 10000 | $0.00245 | $24.50000 |
| 30000 | $0.00226 | $67.80000 |
| 50000 | $0.00208 | $104.00000 |
