

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Polar |
| Type | Hall Effect |
| Output Type | Digital |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Max Output Current | 1 mA |
| Max Supply Current | 3.5 µA |
| Test Condition | 25 °C |
| Sensing Range | 6 mT Trip, 1 mT Release |
Stock: 368
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21184
Ext.Price$0.21184
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21184 | $0.21184 |
| 10 | $0.17679 | $1.76790 |
| 50 | $0.14753 | $7.37650 |
| 100 | $0.12741 | $12.74100 |
| 500 | $0.11003 | $55.01500 |
| 1000 | $0.09503 | $95.03000 |
| 3000 | $0.08835 | $265.05000 |
| 5000 | $0.08214 | $410.70000 |
