
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Radiation Hardening | No |
| Polarity | NPN |
| Number of Elements | 1 |
| Lens Style | Flat |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 5.5 V |
| Rise Time | 110 µs |
| Wavelength | 630 nm |
| Dark Current | 100 nA |
| Max Breakdown Voltage | 5.5 V |
| Schedule B | 8541409500 |
| Fall Time | 220 ns |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 43832
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10291
Ext.Price$0.10291
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10291 | $0.10291 |
| 10 | $0.09142 | $0.91420 |
| 50 | $0.08122 | $4.06100 |
| 100 | $0.07145 | $7.14500 |
| 500 | $0.06286 | $31.43000 |
| 1000 | $0.05698 | $56.98000 |
| 3000 | $0.05165 | $154.95000 |
