

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 10.3124 mm |
| Width | 2.79 mm |
| Diameter | 2.79 mm |
| Max Operating Temperature | 250 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Resistance | 1 kΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Moisture Resistant |
| Lead Length | 38.1 mm |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210080 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
Stock: 166
Distributors
pcbx
Unit Price$2.30226
Ext.Price$2.30226
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.30226 | $2.30226 |
| 10 | $1.54924 | $15.49240 |
| 25 | $1.34425 | $33.60625 |
| 50 | $1.21585 | $60.79250 |
| 100 | $1.10685 | $110.68500 |
| 300 | $1.00507 | $301.52100 |
| 500 | $0.91265 | $456.32500 |
| 1000 | $0.84916 | $849.16000 |
| 3000 | $0.79068 | $2372.04000 |
| 5000 | $0.73623 | $3681.15000 |
