| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Output Type | Voltage |
| RoHS | Compliant |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Accuracy | 3 % |
| Packaging | Tray |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$3.21917
Ext.Price$3.21917
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.21917 | $3.21917 |
| 10 | $2.75338 | $27.53380 |
| 25 | $2.47450 | $61.86250 |
| 50 | $2.34219 | $117.10950 |
| 100 | $2.21694 | $221.69400 |
| 300 | $2.15076 | $645.22800 |
| 500 | $2.08657 | $1043.28500 |
| 1000 | $2.02662 | $2026.62000 |
