
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Bulk |
| Output Type | Digital |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3.3 V |
| Accuracy | 2 % |
| Response Time | 4 s |
| Sensor Type | Humidity, Temperature |
| Humidity Range | 0 % to 100 % RH |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
