| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Output Type | Voltage |
| RoHS | Compliant |
| Min Supply Voltage | 3.1 V |
| Resolution | 16 bit |
| Packaging | Tube |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
