

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.45 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 220 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 729
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06412
Ext.Price$0.06412
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06412 | $0.06412 |
| 10 | $0.03206 | $0.32060 |
| 50 | $0.02921 | $1.46050 |
| 100 | $0.02661 | $2.66100 |
| 500 | $0.02424 | $12.12000 |
| 1000 | $0.02208 | $22.08000 |
| 3000 | $0.02012 | $60.36000 |
| 5000 | $0.01833 | $91.65000 |
| 10000 | $0.01627 | $162.70000 |
