AR03FTC9092
Manufacturer:
Viking
Mfr.Part #:
AR03FTC9092
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thin Film 90.9 kΩ 1 % 62.5 mW 25 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.45 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance90.9 kΩ
Power Rating62.5 mW
Composition(Kit Type)Thin Film
Temperature Coefficient25 ppm/°C