AR05BTCW4992A010
Mfr.Part #:
AR05BTCW4992A010
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thick Film 49.9 kΩ 0.1 % 125 W 25 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance0.1 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance49.9 kΩ
Power Rating125 W
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient25 ppm/°C