AR06BTDV1503
Mfr.Part #:
AR06BTDV1503
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thin Film 150 kΩ 0.1 % 250 mW ±50 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance0.1 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance150 kΩ
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thin Film
Temperature Coefficient±50 ppm/°C