AR13BTC2493A
Manufacturer:
Viking
Mfr.Part #:
AR13BTC2493A
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1210(3125 Metric) SMD/SMT Thin Film 249 kΩ 0.1 % 250 mW 25 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance0.1 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance249 kΩ
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thin Film
Temperature Coefficient25 ppm/°C