
| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 5.7 mm |
| Length | 8 mm |
| Width | 7 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 5.7 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead/Base Style | Gull Wing |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Inductance | 10 mH |
| Turns Ratio | 1:1.1 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
