CFR-12JB-52-1R3
Manufacturer:
Yageo
Mfr.Part #:
CFR-12JB-52-1R3
Datasheet:
Description:
Through-Hole Resistors Through Hole 1.3 Ω 5 % 167 mW Carbon Film
ParameterValue
Power Rating167 mW
Tolerance5 %
RoHSCompliant
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Temperature Coefficient-500 ppm/°C to 350 ppm/°C
Composition(Kit Type)Carbon Film
Number of Terminations2
PackagingBulk
Resistance1.3 Ω