CFR-25JB-52-27K
Mfr.Part #:
CFR-25JB-52-27K
Datasheet:
Description:
Through-Hole Resistors Through Hole 27 kΩ 5 % 250 mW Carbon Film
ParameterValue
Power Rating250 mW
Tolerance5 %
RoHSCompliant
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Carbon Film
Number of Terminations2
PackagingBulk
Resistance27 kΩ
Temperature Coefficient-500 ppm/°C to 350 ppm/°C