CFR-25JB-52-68R
Mfr.Part #:
CFR-25JB-52-68R
Datasheet:
Description:
Through-Hole Resistors Through Hole 68 Ω 5 % 250 mW Carbon Film
ParameterValue
Power Rating250 mW
Resistance68 Ω
Tolerance5 %
RoHSCompliant
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Temperature Coefficient-350 ppm/°C, 500 ppm/°C