CFR-50JB-52-3R3
Mfr.Part #:
CFR-50JB-52-3R3
Datasheet:
Description:
Through-Hole Resistors Through Hole 3.3 Ω 5 % 500 mW Carbon Film
ParameterValue
Power Rating500 mW
Tolerance5 %
RoHSCompliant
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Temperature Coefficient-500 ppm/°C to 350 ppm/°C
PackagingBulk
Resistance3.3 Ω