CFR25SJR-52-4K7
Mfr.Part #:
CFR25SJR-52-4K7
Datasheet:
Description:
Through-Hole Resistors Through Hole 4.7 kΩ 5 % 250 mW Carbon Film
ParameterValue
Resistance4.7 kΩ
Power Rating250 mW
Tolerance5 %
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Carbon Film
Temperature Coefficient-350 ppm/°C, 500 ppm/°C