

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 7 W |
| Resistance | 470 mΩ |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 250 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Cement |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| Temperature Coefficient | -1500 ppm/°C to 300 ppm/°C |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08467
Ext.Price$0.08467
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08467 | $0.08467 |
| 10 | $0.08385 | $0.83850 |
| 50 | $0.08304 | $4.15200 |
| 100 | $0.07514 | $7.51400 |
| 500 | $0.06800 | $34.00000 |
