CR0201FH1001G
Manufacturer:
LIZ
Mfr.Part #:
CR0201FH1001G
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0201(0603 Metric) SMD/SMT Thick Film 1 kΩ ±1 % 50 mW ±250 ppm/℃
ParameterValue
Tolerance±1 %
Height - Seated (Max)0.26 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance1 kΩ
Power Rating50 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient±250 ppm/℃