

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 11 kΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 370 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 356 µm |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 649
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01372
Ext.Price$0.01372
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01372 | $0.01372 |
| 10 | $0.00686 | $0.06860 |
| 50 | $0.00528 | $0.26400 |
| 100 | $0.00469 | $0.46900 |
| 500 | $0.00417 | $2.08500 |
| 1000 | $0.00388 | $3.88000 |
| 3000 | $0.00361 | $10.83000 |
| 5000 | $0.00336 | $16.80000 |
| 10000 | $0.00314 | $31.40000 |
| 30000 | $0.00284 | $85.20000 |
| 50000 | $0.00257 | $128.50000 |
