CR0402FF1503G
Mfr.Part #:
CR0402FF1503G
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT Thick Film 150 kΩ 1 % 62.5 mW -200 ppm/°C, 200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.4 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance150 kΩ
Power Rating62.5 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient-200 ppm/°C, 200 ppm/°C