

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 3.32 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 800 µm |
| Thickness | 457 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 3028
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02072
Ext.Price$0.02072
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02072 | $0.02072 |
| 10 | $0.01036 | $0.10360 |
| 50 | $0.00797 | $0.39850 |
| 100 | $0.00714 | $0.71400 |
| 500 | $0.00640 | $3.20000 |
| 1000 | $0.00589 | $5.89000 |
| 3000 | $0.00542 | $16.26000 |
| 5000 | $0.00500 | $25.00000 |
| 10000 | $0.00478 | $47.80000 |
| 30000 | $0.00457 | $137.10000 |
| 50000 | $0.00436 | $218.00000 |
