CR0805-FX-1132ELF
Manufacturer:
Bourns
Mfr.Part #:
CR0805-FX-1132ELF
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thick Film 11.3 kΩ 1 % 125 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
RoHSCompliant
PackagingReel
Resistance11.3 kΩ
Power Rating125 mW
Tolerance1 %
Temperature Coefficient100 ppm/°C
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Thick Film
Height - Seated (Max)0.6 mm