CR0805F89R10G
Mfr.Part #:
CR0805F89R10G
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thick Film 9.1 Ω 1 % 125 mW -250 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.6 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance9.1 Ω
Power Rating125 mW