CR1206F41603G
Manufacturer:
LIZ
Mfr.Part #:
CR1206F41603G
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 160 kΩ 1 % 250 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance160 kΩ
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C