CR1206F43R00G
Manufacturer:
LIZ
Mfr.Part #:
CR1206F43R00G
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 3 Ω ±1 % 250 mW -250 ppm/°C, 500 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance±1 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance3 Ω
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient-250 ppm/°C, 500 ppm/°C