CR1206F45100G
Manufacturer:
LIZ
Mfr.Part #:
CR1206F45100G
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 510 Ω ±1 % 250 mW ±100 ppm/℃
ParameterValue
Tolerance±1 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance510 Ω
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient±100 ppm/℃