CR1206J403R3G
Manufacturer:
LIZ
Mfr.Part #:
CR1206J403R3G
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 3.3 Ω 5 % 250 mW -250 ppm/°C to 500 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance3.3 Ω
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient-250 ppm/°C to 500 ppm/°C