CR1206J40561G
Manufacturer:
LIZ
Mfr.Part #:
CR1206J40561G
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2512(6432 Metric) SMD/SMT Thick Film 560 Ω ±5 % 250 mW ±200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance±5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance560 Ω
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient±200 ppm/°C