CR1210J30100G
Manufacturer:
LIZ
Mfr.Part #:
CR1210J30100G
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1210(3225 Metric) SMD/SMT Thick Film 10 Ω 5 % 333.333 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.7 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance10 Ω
Power Rating333.333 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C