CR2010J208R2G
Manufacturer:
LIZ
Mfr.Part #:
CR2010J208R2G
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2010(5025 Metric) SMD/SMT Thick Film 8.2 Ω 5 % 500 mW -250 ppm/°C to 500 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance8.2 Ω
Power Rating500 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient-250 ppm/°C to 500 ppm/°C