CR2512J10302G
Manufacturer:
LIZ
Mfr.Part #:
CR2512J10302G
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2512(6432 Metric) SMD/SMT Thick Film 3 kΩ ±5 % 1 W ±200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance±5 %
Height - Seated (Max)0.7 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance3 kΩ
Power Rating1 W
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient±200 ppm/°C