CRA04P08310K0JTD
Manufacturer:
Vishay
Mfr.Part #:
CRA04P08310K0JTD
Datasheet:
Description:
Resistor Arrays 0804(2010 Metric) SMD/SMT 10 kΩ 5 % Number of Resistors:4 Circuit Type:Isolated
ParameterValue
Voltage Rating (DC)50 V
Tolerance5 %
Length2.0066 mm
Width990.6 µm
TerminationConcave
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0804
Case Code (Metric)2010
Number of Pins8
Resistance10 kΩ
Power Rating63 mW
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Number of Resistors4
Power Per Element62.5 mW(1/16 W)
Height558.8 µm
Circuit TypeIsolated
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Depth1 mm
Thickness0.35 mm
Lead FreeExempt
RoHSCompliant
REACH SVHCUnknown
Contact PlatingLead, Tin
Number of Terminals8
Number of Elements3
Terminal Pitch500 µm
Military StandardNot
Number of Contacts8
Height - Seated (Max)0.55 mm