CRCW040210R0JNEDC
Manufacturer:
Vishay
Mfr.Part #:
CRCW040210R0JNEDC
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors SMD/SMT 0402 10 Ω Composition:Thick Film 0.063 W 5 %
ParameterValue
Resistance10 Ω
Lead FreeLead Free
RoHSCompliant
Schedule B8533210045
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Tolerance5 %
Power Rating63 mW
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
Height - Seated (Max)0.35 mm