

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.35 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1 kΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 355.6 µm |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 32906
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.02129 | $0.21290 |
| 50 | $0.02001 | $1.00050 |
| 100 | $0.01881 | $1.88100 |
| 500 | $0.01752 | $8.76000 |
| 1000 | $0.01693 | $16.93000 |
| 3000 | $0.01596 | $47.88000 |
| 5000 | $0.01505 | $75.25000 |
| 10000 | $0.01248 | $124.80000 |
