
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.814 mm |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 20 mΩ |
| Power Rating | 2 W |
| Composition(Kit Type) | Current Sense |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 967
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04838
Ext.Price$0.04838
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04838 | $0.04838 |
| 10 | $0.04353 | $0.43530 |
| 50 | $0.03917 | $1.95850 |
| 100 | $0.03509 | $3.50900 |
| 500 | $0.03143 | $15.71500 |
| 1000 | $0.02673 | $26.73000 |
| 3000 | $0.02274 | $68.22000 |
