ERA-8AEB3242V
Manufacturer:
Panasonic
Mfr.Part #:
ERA-8AEB3242V
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thin Film 32.4 kΩ 0.1 % 250 mW 25 ppm/°C
ParameterValue
Voltage Rating (DC)150 V
Tolerance0.1 %
Height - Seated (Max)0.7 mm
Length3.2 mm
Width1.6 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)1206
Case Code (Metric)3216
Resistance32.4 kΩ
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thin Film
Temperature Coefficient25 ppm/°C
Height711.2 µm
PackagingReel
Voltage Rating150 V
Depth1.6 mm
Lead FreeLead Free
REACH SVHCNo SVHC
Contact PlatingTin
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Military StandardNot
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Max Power Dissipation250 mW