ERJ3GEYJ100V
Manufacturer:
Panasonic
Mfr.Part #:
ERJ3GEYJ100V
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thick Film 10 Ω 5 % 100 mW ±200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance10 Ω
Power Rating100 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient±200 ppm/°C