ERJ6GEYJ131V
Manufacturer:
Panasonic
Mfr.Part #:
ERJ6GEYJ131V
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thick Film 130 Ω 5 % 125 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Voltage Rating (DC)150 V
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.6 mm
Length2 mm
Width1.25 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0805
Case Code (Metric)2012
Resistance130 Ω
Power Rating125 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Height600 µm
PackagingReel
Voltage Rating150 V
Depth1.25 mm
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
REACH SVHCNo SVHC
Contact PlatingTin
Output Current1.4 A
Military StandardNot
Max Power Dissipation125 mW