ERJ6GEYJ9R1V
Mfr.Part #:
ERJ6GEYJ9R1V
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thick Film 9.1 Ω ±5 % 125 mW -100 ppm/°C, 600 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance±5 %
Height - Seated (Max)0.7 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance9.1 Ω
Power Rating125 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient-100 ppm/°C, 600 ppm/°C