ERJ8GEY0R00V
Mfr.Part #:
ERJ8GEY0R00V
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 0 Ω Jumper 250 mW 600 ppm/°C
ParameterValue
Voltage Rating (DC)200 V
ToleranceJumper
Height - Seated (Max)0.7 mm
Length3.2 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)1206
Case Code (Metric)3216
Resistance0 Ω
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient600 ppm/°C
Height600 µm
PackagingReel
Voltage Rating200 V
Depth1.6 mm
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
REACH SVHCNo SVHC
Contact PlatingTin
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Military StandardNot
Max Power Dissipation250 mW