ERJU2RD2200X
Mfr.Part #:
ERJU2RD2200X
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT Thick Film 220 Ω 0.5 % 100 mW 50 ppm/°C
ParameterValue
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Resistance220 Ω
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient50 ppm/°C
Tolerance0.5 %
Power Rating100 mW
Number of Terminations2
RoHSCompliant
PackagingReel
Height - Seated (Max)0.4 mm