ERJU3RD1001V
Manufacturer:
Panasonic
Mfr.Part #:
ERJU3RD1001V
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 1 kΩ 0.5 % 100 mW 50 ppm/°C
ParameterValue
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Resistance1 kΩ
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Temperature Coefficient50 ppm/°C
Tolerance0.5 %
Power Rating100 mW