ERJU3RD1300V
Mfr.Part #:
ERJU3RD1300V
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thick Film 130 Ω 0.5 % 100 mW ±50 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance0.5 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance130 Ω
Power Rating100 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient±50 ppm/°C