ERJU6RD1502V
Manufacturer:
Panasonic
Mfr.Part #:
ERJU6RD1502V
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thick Film 15 kΩ 0.5 % 125 mW ±50 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance0.5 %
Height - Seated (Max)0.7 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance15 kΩ
Power Rating125 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient±50 ppm/°C