| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 8.001 mm |
| Width | 6.4008 mm |
| Termination | PC Pin |
| Resistance | 10 kΩ |
| Power Rating | 300 mW |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Number of Turns | 1 |
| Height | 7.5946 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 300 mW |
| Color | Grey |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
