| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 2.2 mm |
| Termination | Foot Print |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Resistance | 20 kΩ |
| Power Rating | 150 mW |
| Composition(Kit Type) | Cermet |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Number of Turns | 1 |
| Height | 812.8 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.81 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 150 mW |
| Color | Silver |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
