
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 270 Ω |
| Power Rating | 3 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 22
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04752
Ext.Price$0.04752
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04752 | $0.04752 |
| 10 | $0.04694 | $0.46940 |
| 50 | $0.04637 | $2.31850 |
| 100 | $0.04588 | $4.58800 |
| 500 | $0.04540 | $22.70000 |
